Dabaszinātņu interesenti ar LU piedāvājumu un iespējām varēs iepazīties divos – 6. un 7. – ēkas stāvos. Ķīmija, bioloģija, fizika, matemātika, optometrija, datorika, ģeogrāfija, ģeoloģija un vides zinātne, ģeodēzija un ģeoinformātika – visas šīs aizraujošās zinātnes vienuviet! 

Jaunie ķīmiķi aicināti ieskatīties kristālos caur mikroskopu, apmeklēt īstas ķīmiķu laboratorijas un iepazīt topošo amata brāļu ikdienu. LU ķīmijas speciālisti un studenti būs sarūpējuši izaicinājumus atpazīt vielas pēc to smaržas un pH līmeņa, kā arī vairāk pastāstīs, kas jāapgūst, lai kļūtu par ķīmijas profesionāli. Lai saprastu, kurš tieši ķīmijas novirziens piemērots, varēs izpildīt ķīmiķu sagatavotu aptauju.

Laiks Aktivitātes nosaukums un apraksts
23.02., 24.02. Ieskaties kristālos!
Dažādu monokristālu skatīšanās zem mikroskopa, apskatot to formu, krāsu un izmērus. 
6. stāvs

23.02., 24.02. 

Ekskursijas uz Dabas māju notiks
ik pēc stundas

Zinātnes iedvesmojošais ceļojums: Iepazīsti ķīmiju LU!
Skolēniem būs iespēja apmeklēt ķīmijas laboratorijas. Ekskursijas laikā būs iespējams iepazīties ar studiju virzieniem. Skolēni tiks iepazīstināti ar mācību procesu un zinātnisko darbību analītiskajā, fizikālajā un organiskajā ķīmijā. Laboratoriju apmeklējums ļaus iegūt dziļāku izpratni par mācību procesu un zinātnisko darbību ķīmijas jomā.
6. stāvs

23.02., 24.02.

Ar ķīmiju sirdī
Jāsaliek 5–10 vielas, kas smaržo pēc kaut kā pazīstama vidusmēra cilvēkam, kartiņas jāsaliek pretī attiecīgajiem traukiem – nosakot, kas tas ir. Stāsts par ķīmijas studijām un Studentu pašpārvaldi no studenta skatu punkta.
6. stāvs

23.02., 24.02. Atklāj ķīmiķi sevī!
Dalībnieki aizpilda anketu (papīra vai interaktīvu), kas nosaka katram atbilstošo ķīmijas novirzienu, atkarībā no piemītošajām rakstura īpašībām un rīcību dažādās situācijās.
6. stāvs
23.02., 24.02. Vai skābs ir, tiešām, skābs?
Iespēja sarindot dažādus ikdienā lietotus šķidrumus (dzērieni, tīrīšanas līdzekļi u. c.) to pH pieaugšanas secībā, pēc tam pārliecināties par savu zināšanu pareizību.
6. stāvs

Pētīt sava ķermeņa iespējas mudinās arī biologi. Viņi festivālā būs sarūpējuši plaukstas dinamometru, ar ko mēra plaukstas saķeres spēku, un līdzsvara testus. Ar īpašu stripu testu palīdzību būs iespēja noteikt rūgtās garšas sajūtas iedzimtās īpatnības un saprast, kāpēc dažādiem cilvēkiem garšo dažādas lietas. Biologi skolēnus aicinās atklāt tieši viņiem piemērotāko bioloģijas virzienu, piemēram, ornitoloģiju vai ihtioloģiju, būs arī iespēja iejusties biotehnologa ādā, pārstādot augu šūnas laboratorijas trauciņos.

Laiks Aktivitātes nosaukums un apraksts
23.02., 24.02.

Fizisko spēju izpēte un līdzsvara meistarība
Meklēsim „supercilvēku”, lai noteiktu fizisko spēju robežas: noskaidrosim, cik spēcīgi ir plaukstu muskuļi un meklēsim cilvēku ar labākām līdzsvara saglabāšanas spējām. Cilvēku fizioloģijas katedra izmantos plaukstas dinamometru un līdzsvara testus.
6. stāvs

23.02., 24.02. Pārbaudi savu garšu!
Nosaki, ko vari un ko nevari sajust ar savām garšas kārpiņām! Ar stripu testu palīdzību būs iespēja noteikt rūgtās garšas sajūtas iedzimtās īpatnības un saprast, kāpēc dažādiem cilvēkiem garšo dažādas lietas.
6. stāvs
23.02., 24.02. Uzņem foto!
Fotostūrītis. Nofotografējies biologu fotostūrītī un dalies ar uzņemtajām bildēm no pasākuma savos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi: #BioFak #LUniverss.
6. stāvs
23.02., 24.02.

Biologa evolūcija
"Biologa evolūcija" –  apmeklētājiem ir iespēja iziet cauri biologa evolūcijas filoģenētiskā koka vairākiem evolūcijas "soļiem", lai beigās kļūtu par kādu konkrētu biologu, piemēram, ornitologu vai ihtiologu. Studentu pašpārvaldes sagatavotajā stendā varēs iepazīt studentu dzīvi un dažādos pasākumus, kuros studentiem ir iespēja piedalīties.
6. stāvs

23.02., 24.02. Augi – pagātnes notikumu glabātāji
Iespēja uzzināt, kas ir gadskārtas, kāpēc tās veidojas un to, ka tās ir atrodamas ne tikai koku stumbrā. Varēs apskatīt dažādus gadskārtas veidojošo organismu paraugus.
6. stāvs
23.02., 24.02.
Ekskursija uz Dabas māju
Iejūties biotehnologa ādā!
Vai augu šūna spēj pastāvēt tikai tad, ja tā ir daļa no auga? Noteikti nē, biotehnologi prot augu šūnām likt augt ārpus auga, laboratorijas trauciņos ar barotni – atnāc un pats pamēģini pārstādīt šādas augu šūnas. LU biotehnoloģijas laboratorijā varēsi redzēt, kā fluorescē augu šūnas, kad tajās ievieto medūzas proteīnu, kā arī izpētīt, kā strādā bioreaktors.
6. stāvs
Laiks Aktivitātes nosaukums un apraksts
23.02., 24.02. Virtualitāte
Izbaudi virtuālo realitāti, uzvelkot VR brilles.
7. stāvs, 736. auditorija

23.02., 24.02.        

Uzlauz mājaslapu!
Iespēja veikt SQL injekcijas uzbrukumu drošā vidē, lai iepazītu ievainojamības praktisko izpausmi un apgūtu tās novēršanas iespējas.
7. stāvs, 736. auditorija

23.02., 24.02. Arduino stacija
Veidojot Arduino mikrokontrolieru shēmas, iedziļinies kodēšanas sasaistē ar aparatūru, eksperimentējot ar lampiņām, pogām un sensoriem.
7. stāvs, gaitenis
23.02. plkst. 11.00–13.00  Iepazīsti robotsuni Marvinu!
7. stāvs, gaitenis
23.02., 24.02.                          Ātrrakstīšana
Piedalies mūsu ātrrakstīšanas sacensībās un pārbaudi savu klaviatūras prasmi! Tas būs aizraujošs uzdevums – izmēģināt, cik ātri vari ievadīt tekstu. Jautrība ar balvām un smiekliem garantēta! Nepalaid garām  iespēju uzlabot savas rakstīšanas prasmes un piedzīvot jaunus izaicinājumus!
7. stāvs, 736. auditorija
24.02. plkst. 14.00 Ieelpo karjeras Iespējas IT džungļos
Lekcija par karjeras iespējam IT nozarē (no Accenture Baltics)
7. stāvs, auditorija

Virtuālā realitāte nebeidzas ar datoriku – arī LU optometristi ar VR palīdzību aicinās iepazīt savu redzi no pavisam cita skatpunkta un pārliecināties, vai pasaule, ko redzam ar savām acīm, tāda patiešām arī ir. Jauno fiziķu skola, kurā fizikas zinības var apgūt vēl pirms iestāšanās universitātē, piedāvās aizraujošus eksperimentus. Ar mākslīgā intelekta palīdzību varēs modelēt savu nākotnes profesiju, kā arī satikt īstus fizmatus – iedvesmojošus fizikas un matemātikas pasniedzējus un studentus. Asākajiem prātiem būs iespēja izspēlēt matemātisko prāta mežģi, drosmīgākajiem – izaicināt sevi viktorīnā par matemātiku, fiziku un optometriju. 

Laiks Aktivitātes nosaukums un apraksts

23.02., 24.02.
plkst. 9.00–18.00

Virtuālā realitāte
Atklāj savu redzi no jauna ar optometrijas un redzes zinātnes nodaļas mācībspēkiem un studentiem.
23.02., 24.02.
plkst. 9.00–18.00
Jauno fiziķu skolas eksperimenti
Satiec jaunos fizikas entuziastus, piedzīvo fiziku ar eksperimentu palīdzību.
23.02., 24.02.
plkst. 9.00–18.00
Kāda būs mana nākotnes profesija?
Mākslīgā intelekta potenciāls: uzmodelē savu nākotnes profesiju!
23.02., 24.02.
plkst. 9.00–18.00
Matemātiskais prāta mežģis
Izspēlē matemātiskās spēles no profesora A. Cibuļa un lektores E. Buliņas spēļu kolekcijas.

23.02., 24.02.
plkst. 10.00–11.00

Zilais paklājs
Kas ir fizmats un ko tāds ēd? Nāc uz "Zilo paklāju" un nepalaid garām iespēju uzzināt un arī pajautāt dažādiem fizmatiem par viņu studiju gaitām! Satiec Studentu pašpārvaldes, Jauno fiziķu skolas un Mazās matemātikas universitātes pārstāvjus, iepazīsti studentus-personības!
 
23.02., 24.02.
plkst. 11.00–12.00     
Vai es redzu pasauli tādu, kā tā ir?
Vai pasaule patiešām ir tāda, kādu to redzam savām acīm? Kopā ar redzes zinātnes nodaļas mācībspēkiem un studentiem uzzini vairāk par savu redzes uztveri.
23.02., 24.02.
plkst. 12.00–13.00
"Salauz smadzeni" ar Pauļa Paulina eksperimentiem fizikā
Bumbiņa, kas ripo uz sānu? Priekšmeti, kas izskatās vienādi, bet krīt dažādi? Eksperimentu cikls, kas pierāda, ka fizika var "salauzt smadzeni" visnotaļ pozitīvā aspektā.
23.02., 24.02.
plkst. 13.00–14.00

Mīti statistikā un datu zinātnē: patiesība vai meli?
Kāda matemātikai saikne ar mītiem? To uzzini kopā ar matemātikas nodaļas studentiem un mācībspēkiem.

23.02., 24.02.
plkst. 15.00–16.00
Zilais paklājs
Kas ir fizmats un ko tāds ēd? Nāc uz "Zilo paklāju" un nepalaid garām iespēju uzzināt un arī pajautāt dažādiem fizmatiem par viņu studiju gaitām! Satiec Studentu pašpārvaldes, Jauno fiziķu skolas un Mazās matemātikas universitātes pārstāvjus, iepazīsti studentus-personības!
23.02., 24.02.
plkst. 16.00–16.30
Kahoot!
Izaicini sevi un noskaidro, cik daudz patiesībā zini par matemātiku, fiziku un optometriju interaktīvā viktorīnā!

Par īpaši plašu un aizraujošu programmu ir parūpējušies ģeogrāfijas, ģeoloģijas un vides zinātnes speciālisti. Ģeogrāfijas studenti jaunos biedrus gaidīs pie Ģeorallija nometnes ugunskura, kur pastāstīs, ko studē ģeogrāfs un palīdzēs apzināt iespējamās profesijas un darba vietas. Ģeoinformātiķi izrādīs savus ikdienas darba rīkus - stereoskopus, dronus, ģeodēziskos rīkus un stāstīs par telpisko datu nozīmi, ieguvi un apstrādi. Ģeologi izrādīs Baldonē nokritušā meteorīta fragmentu un aicinās meklēt metāla rūdu ar savu telefonu, rakties kilometra dziļumā un pat mēģināt izraisīt zemestrīci. Vides zinātnieki apmeklētājus uzņems īpaši izveidotajā Mazajā vides un augsnes laboratorijā.  

Laiks Aktivitātes nosaukums un apraksts
23.02., 24.02.            #ĢeogrāfuMafija
Erudītais ģeogrāfs. Pārbaudi savas zināšanas un garšas kārpiņas par un ar ĢZZF saistītās tēmās!
Iepazīsti studenta dzīvi ĢZZF. Nāc atpūsties pie Ģeorallija nometnes ugunskura un iepazīties ar ĢZZF studentiem!
7. stāvs, vestibils
 
23.02., 24.02.

Ģeogrāfija=LU
Uzzini! Ko studē ģeogrāfs? Kādas ir populārākās ģeogrāfijas absolventu darba vietas?
Pasākuma uzdevumi: piedalīties Kvizā, kas palīdzēs saprast, kas tevi sagaida, studējot bakalaura studiju programmā "Ģeogrāfija"; izpētīt kartes; uzvarēt ģeogrāfiskā konkursā; uzzināt kāds varētu izskatīties mans noslēguma darbs; apzināt profesijas un darba vietas, kurā strādā ģeogrāfi; iepazīties ar esošajiem studentiem, absolventiem un pasniedzējiem.
Pasākuma mērķis: iepazīstināt ar studiju iespējām, kā arī mums pašiem, ģeogrāfiem, iepazīt mūsu topošos studentus.
7. stāvs, 725. telpa

23.02., 24.02. Ģeoinformātika=LU
Ģeo+Māksla+Zinātne+Tehnoloģijas! Apskati ģeotehnoloģijas: stereoskopi, droni, ģeodēziskie rīki. Uzzini vairāk: telpisko datu nozīmība, ieguve un apstrāde;
Uzzini, ko mācās jaunie ģeoinformātiķi un kur ir un būs ģeoinformātiķu darba vietas!
7. stāvs, 725. telpa
23.02., 24.02.

Ģeoloģija=LU
Atrodi metāla rūdu ar savu telefonu! Izmanto telefonā iebūvēto magnetometru, lai atrastu noslēptus derīgos izrakteņus.
Ierocies viena kilometra dziļumā! Apskatīsim, kādi ieži atrodas mums tieši zem kājām, un atklāsim, cik patiesībā sena ir Latvijas teritorija!
Izraisi zemestrīci! Uzzini, vai spēj izraisīt zemestrīci, un vai mēs varam uztvert zemestrīces no planētas otras puses?
Mamuti, trilobīti un citi organismi! Paturi rokās īstu mamuta kaulu un vēro senus mikroorganismus mikroskopā.
Pamats ēkas pamatiem – grunts! Uzzini, kādēļ ģeologi ir nepieciešami ēku būvniecības procesā, un kā grunts ietekmē ēku būvniecības plānošanu.
7. stāvs, vestibils

23.02. plkst.
10.00–15.00
Ģeoloģija=LU
"Laimīgās stundas" ar Baldones meteorītu un Latvijas minerālu kristāliem.
Iespēja apskatīt Baldones meteorīta fragmentu un sarunā uzzināt no tā Zemes saimnieka Dmitrija par meteorītu izcelsmi, sastāvu, kolekcionēšanu, kā arī par Latvijas iežiem un minerālu kristāliem. Pajautā – vai Latvijas zemē ir sastopami dimanti un zelts?
7. stāvs, vestibils
23.02., 24.02. VidesZinātne=LU
Kahoot! spēle. Mazā vides un augsnes laboratorija.
7. stāvs, vestibils
23.02., 24.02. 
plkst. 10.00–16.00
VidesZinātne=LU
Ilgtspējīgs un efektīvs resursu pielietojums un to atkārtota izmantošana.

Uzzini, cik daudzveidīgas var būt vides zinātnieku pētījuma tēmas un kāpēc ir vērts piedalīties projektos!
7. stāvs, vestibils
23.02., 24.02. Kultūrvide=LU
Mākslas darbi uz molbertiem.
Apskati kultūrvides mantojuma studiju laikā tapušo mākslas darbu izstādi!
7. stāvs, vestibils

Noteiktos laikos LU Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūta (GGI) pētnieki aicinās interesentus doties uz LU Zinātņu mājas jumta, kur interesentiem demonstrēs LU kosmisko objektu optiskās novērošanas sistēmu darbībā. Tāpat būs iespēja iepazīt LU GGI radītu unikālu instrumentu – digitālo zenītkameru VESTA (VErtical by STArs), kas palīdzēs atbildēt uz jautājumu – ko var uzzināt par Zemi, skatoties zvaigznēs? 

Laiks Aktivitātes nosaukums un apraksts
23. 02., 24.02. (ik pēc 30–40 minūtēm) Kosmisko objektu optiskā novērošana
LU Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūts (GGI) interesentiem demonstrēs kosmisko objektu optiskās novērošanas sistēmu darbībā kopā ar vadības programnodrošinājumu. Nelielām interesentu grupām (līdz 5–7 cilvēkiem), ik pēc 30-40 minūtēm būs iespēja apskatīt novērošanas sistēmu, kas atrodas datorvadāmā paviljonā uz LU Zinātņu mājas jumta, papildus būs iespējams apmeklēt arī teleskopa vadības telpu (726. telpa) un uzdot jautājumus par redzēto institūta vadošajai pētniecei Dr. sc. ing. Diānai Haritonovai.
7. stāvs / ekskursija uz LU Zinātņu mājas jumtu
23. 02., 24.02. ceturksni pirms apaļām stundām (plkst. 10.45, 11.45…) Ko var uzzināt par Zemi, skatoties zvaigznēs?
Interesentus (grupās pa 10–15 cilvēkiem) iepazīstināsim ar LU Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūtā radītu unikālu instrumentu – digitālo zenītkameru VESTA (VErtical by STArs). Apmeklētājus sagaidīs LU GGI vadošā pētniece Dr. sc. ing. Inese Vārna.
7. stāvs, 717. telpa
23. 02., 24.02. Uzzini, kā kļūt par zinātnieku un iesaistīties pētnieciskajā darbībā!
LU GGI direktors vadošais pētnieks Dr. sc. ing. Ingus Mitrofanovs interesentus iepazīstinās ar institūta pētniecības virzieniem un potenciālajām iespējām iesaistīties zinātniski pētnieciskajā darbībā, kas saistās gan ar Zemes tālizpēti, gan ar satelītnavigācijas mērījumu pētījumiem, gan citiem radniecīgiem virzieniem.
7. stāvs, 717. telpa