“L-Universs” ir Latvijas Universitātes (LU) alternatīva ierastajai izstādei “Skola”, kas katru gadu notiek Ķīpsalas izstāžu kompleksā. Kā lielākā Latvijas augstākās izglītības iestāde ar plašāko studiju programmu piedāvājumu, LU vēlas sniegt topošajiem studentiem un viņu atbalstītājiem iespējami pilnīgu informāciju un iesaistes iespējas. 

Festivālā “L-Universs” apmeklētājiem būs iespēja iepazīt studiju iespējas LU un iemēģināt roku savā nākotnes profesijā dažādos laboratorijas darbos, situāciju izspēlēs un testos. Universitātes pārstāvji – studenti, mācībspēki un izcilas personības – saistošās sarunās un diskusijās iepazīstinās ar augstskolas vairāk nekā 150 daudzveidīgajām un kvalitatīvajām studiju programmām.  

Nē, festivālā "L-Universs" ieeja ir bez maksas.

LU Akadēmiskā centra stāvlaukumā autobusus novietot nevarēs, taču tiks izveidota speciāla pietura, kur izlaist un uzņemt skolēnus. Savukārt vieglās automašīnas uz pasākuma apmeklēšanas laiku stāvlaukumā varēs novietot.
Bet lūgums ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots.

Lai pasākuma laikā iepazītos ar visām pieejamām aktivitātēm, aicinām ieplānot vismaz divas stundas, taču garantējam, ka festivālā būs iespējams interesanti un noderīgi pavadīt arī trīs, četras un vairāk stundu.

Festivālā būs iespējams apmeklēt karjeras speciālistus, uzzināt par uzņemšanas kārtību LU, stipendijām, dzīvošanu dienesta viesnīcās, kā arī iepazīties ar plašajām ārpusstudiju iespējām. Programmā iekļauti arī vairāki populāru mūziķu koncerti, TikTok house aktivitātes un citas izziņas un izklaides iespējas.

Jā, festivālā gaidīts ikviens, kas plāno saistīt savu nākotni ar augstāko izglītību un Latvijas Universitāti.

Galvenā mērķauditorija ir vidusskolēni un tie, kas gatavojas studijām, tomēr gaidīsim ikvienu apmeklētāju, kam šķiet, ka klāt ir laiks izvēlēties savu tālāko izaugsmes ceļu.

L-Universs laikā ikviens Universitāti varēs iepazīt klātienē – mūsdienīgajā LU Akadēmiskajā centrā –, kur ikdienā mācās mūsu studenti. Festivālā ikviens varēs satikt dažādu studiju programmu mācībspēkus, studentus, iepazīt studijas atraktīvā veidā. LU kā vadošā un ietekmīgākā universitāte Latvijā vēlas savus topošos studentus uzņemt savās mājās un parādīt visplašākās iespējas, ko nevar sniegt izstādē "Skola".

Nē, LU pārstāvji izstādē "Skola" nebūs, visus interesentus gaidām 23. un 24. februārī no plkst. 9.00 līdz 18.00 mūsu Akadēmiskā centra Zinātņu mājā (Jelgavas iela 3, Rīga).

Festivālā gaidīts ikviens interesents – vienatnē, ar draugiem, kopā ar vecākiem, ar vai bez klases un skolotājiem. Esam parūpējušies, lai visi – gan skolēni, gan vecāki un skolotāji ­– atrastu sev noderīgas un interesējošas aktivitātes un informāciju.
Pastāsti savai klases audzinātājai, ka L-Universā būs arī īpašs Skolotāju laundžs, kur skolotājiem atpūsties no ikdienas skrējiena, aprunāties ar kolēģiem no citām skolām un satikt LU izglītības zinātņu ekspertus.

Galvenās aktivitātes – informācija par studijām un ārpusstudiju dzīvi LU – neatšķirsies, bet piektdien un sestdien atšķirīga būs izklaides programma, tāpēc aicinām sekot līdzi programmai festivāla tīmekļa vietnē.

Nē, nekāda reģistrācija vai pieteikšanās nav nepieciešama. LU Zinātņu māja ir pietiekoši plaša, lai festivāla piedāvātās aktivitātes varētu apmeklēt liels interesentu pulks vienlaikus.

No Rīgas centra uz LU Akadēmisko centru var nokļūt ar vairākiem transportiem – tramvaju, autobusiem un trolejbusiem. Plašāku informāciju skaties sadaļā “Kā nokļūt?”.