LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājas 5. stāvā savu zinātkāri par studiju iespējām varēs apmierināt visi, kurus interesē kāds no sociālo zinātņu virzieniem – bizness un ekonomika, jurisprudence, komunikācija, informācijas pārvaldība, sociālais darbs, antropoloģija, pedagoģija, psiholoģija un māksla.

Sociālo zinātņu pārstāvji festivālā sarūpējuši jēgpilnas un informatīvas tikšanās ar studējošajiem un pasniedzējiem. LU jurisprudences studenti palīdzēs atbildēt uz jautājumu – vai kļūt par juristu, apgūstot tiesību zinātnes, vai vairāk pievērsties pirmstiesas izmeklēšanas jautājumiem Iekšējās drošības akadēmijā – Iekšlietu ministrijas, Latvijas Universitātes, Valsts policijas koledžas un Rīgas Stradiņa universitātes kopīgi izveidotajā studiju programmā. Latvijā plašākās biznesa studiju iespējas ikvienam interesentam būs iespēja pārrunāt arī individuālās konsultācijās ar programmu direktoriem un pasniedzējiem. 

 

Laiks Aktivitātes nosaukums un apraksts
23.02., 24.02. Studentu sagatavotas aktivitātes un konkursi
Nāc piedalies aktivitātēs un iegūsti balvas!
5. stāvs, gaitenis

23.02., 24.02.
plkst. 9.00–17.00

Sarunas un pieredzes stāsti, tiekoties ar studentiem, mācībspēkiem un absolventiem
Skolēniem, viņu vecākiem un arī skolotājiem būs iespēja satikt mācībspēkus, studentus un absolventus, lai uzzinātu vairāk par studijām, kas saskaņā ar darbadevēju aptauju piedāvā Latvijā labāko biznesa izglītību.
5. stāvs, gaitenis
23.02., 24.02. Individuālas konsultācijas ar pasniedzējiem
Iespēja individuāli apspriest studiju iespējas un pieredzi ar studiju programmu direktoriem un pasniedzējiem.
 
Laiks Aktivitātes nosaukums un apraksts
23.02., 24.02. Jurists vai izmeklētājs?
Vai vēlies kļūt par juristu? Vai varbūt Tavs sapnis ir kļūt par izmeklētāju? Nāc un satiec LU Juridiskās fakultātes studentus un sarunās uzzini visu par studijām. Noskaidro, ko apgūst jaunās studiju programmas “Pirmstiesas izmeklēšana” (Iekšējās drošības akadēmija) studenti; kā studijām sagatavoties iesaka programmas “Tiesību zinātne” studenti; kādi studējot ir lielākie izaicinājumi; kādas būs darba iespējas pēc absolvēšanas.
5. stāvs, gaitenis

Komunikācijas studenti sarūpējuši īpašu spēli “Atšķir īsto no mākslīgā!”, kas palīdzēs “izburties” mākslīgā intelekta atpazīšanas niansēs. Vēl tuvāk komunikācijas zinātnes varēs iepazīt, izspēlējot krustvārdu mīklu par komunikācijas zinātnes un informācijas pārvaldības nozarēm. Varēs iemēģināt spēkus arī pasākumu organizēšanā – vai spēsi to izdarīt tikai septiņās minūtēs? Apmeklētājiem, daloties savā pieredzē par redzēto un dzirdēto, notiks īpašs socioloģisks pētījums, kura mērķis - uzskatāmi demonstrēt sociologa darbu un tā pienesumu mūsu ikdienā. Savukārt antropologi aicinās pievienoties ievadlekcijā par to, kas ir daudzveidīgā un aizraujošā antropoloģija. 

Laiks Aktivitātes nosaukums un apraksts

23.02.
plkst. 10.00

Noklausies iedvesmas stāstu par sociālo darbu!
Noklausies studiju prorammas ''Sociālais darbs'' studentes Kristiānas Ziņģes un nodaļas mācībspēku iedvesmas stāstu par sociālo darbu un pārliecinies, ka par sabiedrības sociālo labklājību sen vairs neliecina tikai materiālo bagātību radīšana un uzkrāšana. Labklājības priekšnosacījumi ir katra cilvēka iespējas nodrošināt sev kvalitatīvu izglītību, veselības aprūpi, drošību, personisko brīvību un darba iespējas. Brīžos, kad kādu no šiem nosacījumiem nav iespējams realizēt, iesaistās sociālais darbinieks, lai palīdzētu cilvēkiem noteikt, mazināt un risināt šīs problēmas un veidot labāku dzīvi nākotnē. Noklausies iedvesmas stāstu par to, kāpēc sociālais darbs ir nozīmīgs, un varbūt tieši tu sapratīsi, ka sociālais darbs ir tava nākotnes profesija.
5. stāvs, gaitenis

23.02., 24.02.

 

Iejūties komunikācijas un informācijas pārvaldības studenta lomā, izspēlējot spēli ''Atšķir īsto no mākslīgā''!
Mākslīgo intelektu mēdz dēvēt par nākamo tehnoloģijas pakāpi, kura ir tik strauji attīstījusies, ka retu reizi vairs varam pateikt to, vai tas, ko redzam ir īsts vai mākslīgs. Šī spēle mudinās izmēģināt savus spēkus mākslīgā intelekta atpazīšanā.
5. stāvs, gaitenis
23.02., 24.02.

Izpildi krustvārdu mīklu ''Cik daudz tu zini par komunikācijas zinātnes un informācijas pārvaldības nozarēm?''
Krustvārdu mīkla par komunikācijas zinātnes un informācijas pārvaldības nozarēm ļaus ikvienam topošajam studentam pārbaudīt savas zināšanas par šīm nozarēm. Un tā būs iespēja uzzināt, vai esi īstens sociālo zinātņu eksperts.
5. stāvs, gaitenis

23.02., 24.02.

Iejūties Studējošo pašpārvaldes biedru amatos, izspēlējot spēli ''Vai vari sarīkot pasākumu 7 minūtēs?''
Iejūties Studējošo pašpārvaldes biedru amatos un mēģini noorganizēt pasākumu 7 minūšu laikā. Šī aktivitāte ļaus tev ielūkoties pašpārvaldes ikdienā, uzzināt vairāk par tās struktūru un to, kā studenti spēj efektīvi noorganizēt lieliskus pasākumus.
5. stāvs, gaitenis

23.02., 24.02.

Kļūsti par dalībnieku sociologu pētījumā, lai uzzinātu vairāk, ko nozīmē būt socioloģijas pētniekam/pētniecei.
Dalies ar savu viedokli par pasākumā redzēto un dzirdēto, tādā veidā piedaloties sociologu pētījumā. Dalība mazajā pētījumā ļaus saprast daudz labāk, ko nozīmē būt socioloģijas pētniekam/pētniecei.
5. stāvs, gaitenis

23.02.
plkst. 15.20 un 24.02.
plkst. 10.00
Iepazīsti, kas ir antropoloģija!
Antropoloģijas studentu vieslekcija ļaus skolēniem uzzināt vairāk par to, kas ir antropoloģija, ko tā pēta un ko nozīmē būt antropoloģijas pētniekam.
5. stāvs, gaitenis

Saistošu un bagātīgu pasākumu programmu sagatavojuši arī pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas studiju programmu speciālisti. Viņi aicinās uzskatāmi novērtēt, kā mācību procesā var tikt izmantotas mūsdienīgas virtuālās un papildinātās realitātes iespējas, dos iespēju veidot un programmēt robotus, kā arī demonstrēs 3D printēšanas izmantošanu jēgpilnam izglītības procesam. Gaidāmas arī dažādas interaktīvas spēles.

Laiks Aktivitātes nosaukums  un apraksts
23.02., 24.02. Virtuālā un papildinātā realitāte izglītībā
Atklāj un iepazīsti virtuālo un papildināto realitāti. Radi savu mākslas darbu virtuālajā realitātē, ienirsti virtuālā stāstā vai apgūsti papildinātās realitātes iespējas.
5. stāvs, gaitenis

23.02., 24.02.

Robotika dažādos izglītības procesos
Uzzini par dažādiem robotu veidiem, izveido un programmē tos. Iepazīsties ar izmantošanas iespējām dažādos izglītības procesos.
5. stāvs, gaitenis

23.02., 24.02. Jēgpilna 3D printeru izmantošana izglītībā
Apskati iespējas 3D printeru integrēšanai izglītībā, iepazīsties ar studentu radītiem projektiem un vēro klātienē to veidošanu.
5. stāvs, gaitenis
23.02., 24.02. Izglītojošās spēles kā ceļš uz zināšanām
Iepazīsties ar izglītojošām un interaktīvām spēlēm, kuras ir veidojuši Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes mācībspēki. Tev būs iespēja gan praktiski izmēģināt katru no spēlēm, gan arī uzzināt, kā studiju procesā tās tiek izmantotas.
5. stāvs, gaitenis

Visas sociālo zinātņu jomas “satiksies” īpašā sarunu telpā Zinātņu mājas 501. auditorijā. Tur LU studiju programmas “Sociālais darbs” studente Kristiāna Ziņģe kopā ar nodaļas mācībspēkiem palīdzēs izprast sociālā darbinieka nozīmību un darba ikdienu. LU bakalaura un maģistra studiju programmu "Ekonomika" direktore prof. Sandra Jēkabsone savā lekcijā pastāstīs, kādas izmaiņas darba tirgū vērojamas pēdējo divu gadu laikā un kas mūs gaida nākotnē. Ekonomisti lekcijā meklēs atbildi uz jautājumu – “Vai ekonomisti ir pelnījuši Nobela prēmiju?” un kopīgiem spēkiem izvērtēs, vai balvas līdz šim pasniegtas pēc nopelniem. Juridiskās fakultātes studenti būs sagatavojuši tiesas izspēles paraugdemonstrējumu, bet biznesa un ekonomikas studenti aicinās pierādīt savas uzņēmēja spējas studijās pielietotajā imitācijas spēlē “Dzērieni”. 

Turpat praktiskās darbnīcas "Ergonomikas nozīme mūsdienu biznesā" laikā tiks risināti ergonomikas uzdevumi, piemēram, atrodot 10 atšķirības vai kļūdas, kas netiek ievērotas darbinieka darba vietā. Ikviens būs aicināts piedalīties politologu sarunās par politiku un politikas studijām un uzzināt vairāk par politikas zinātnes studijām dažādos laikos. Asoc. prof. Ilona Baumane-Vītoliņa jauniešiem piedāvās meistarklasi "Emocionālā inteliģence: Vai proti nolasīt citu cilvēku emocijas?". Lekcijā varēs izprast, kas ir emocionālā inteliģence un kā to trenēt, kā arī praktiskas darbnīcas laikā mācīties nolasīt citu cilvēku emocijas no sejas izteiksmes.

Laiks Aktivitātes nosaukums  un apraksts
23.02.
plkst. 10.00
Iepazīsti, kas ir antropoloģija, noklausoties lektores Māras Neikenas un antropoloģijas studentu vieslekciju!
Vieslekcija ļaus skolēniem uzzināt vairāk par to, kas ir antropoloģija, ko tā pēta un ko nozīmē būt antropoloģijas pētniekam/pētniecei.
5. stāvs, 501. telpa
23.02. plkst.10.40 Noklausies studiju prorammas ''Sociālais darbs'' studentes Kristiānas Ziņģes un nodaļas mācībspēku iedvesmas stāstu par sociālo darbu!
Un pārliecinies, ka par sabiedrības sociālo labklājību sen vairs neliecina tikai materiālo bagātību radīšana un uzkrāšana. Labklājības priekšnosacījumi ir katra cilvēka iespējas nodrošināt sev kvalitatīvu izglītību, veselības aprūpi, drošību, personisko brīvību un darba iespējas. Brīžos, kad kādu no šiem nosacījumiem nav iespējams realizēt iesaistās sociālais darbinieks, lai palīdzētu cilvēkiem noteikt, mazināt un risināt šīs problēmas un veidot labāku dzīvi nākotnē. Noklausies iedvesmas stāstu par to, kāpēc sociālais darbs ir nozīmīgs un varbūt tieši Tu sapratīsi, ka sociālais darbs ir tava nākotnes profesija.
5. stāvs, 501. telpa
23.02.
plkst. 11.20

Kādas izmaiņas vērojamas darba tirgū un kuras ir pieprasītākās profesijas Latvijā?
LU bakalaura un maģistra studiju programmu "Ekonomika" direktore prof. Sandra Jēkabsone savā lekcijā pastāstīs, kādas izmaiņas darba tirgū vērojamas pēdējo divu gadu laikā un, kas mūs gaida nākotnē. Būs iespēja uzzināt, kuras ir šobrīd vislabāk un vissliktāk apmaksātās profesijas Latvijā, kā arī kādas profesijas un prasmes būs pieprasītas nākotnē.
5. stāvs, 501. telpa

23.02.
plkst. 12.40 

Tiesas procesa izspēles paraugdemonstrējums
Tiesas procesa izspēles ir būtiska tiesību zinātņu studiju sastāvdaļa. Juridiskās fakultātes studenti būs sagatavojuši tiesas izspēles paraugdemonstrējumu.
5. stāvs, 501. telpa

23.02.
plkst. 15.20 
Biznesa spēle "Dzērieni"
Radi savu dzērienu zīmolu! Pārspēj citus un pārdod vairāk dzērienus, nekā tavi konkurenti. Kura komanda spēs ar reklāmas un cenu politikas palīdzību panākt lielākus panākumus? Noskaidro to imitācijas spēlē "Dzērieni", kas ir viena no imitācijas spēlēm, ko LU BVEF studenti spēlē studiju procesā.
5. stāvs, 501. telpa
23.02. plkst. 16.00  Kritiskā domāšana
LU mācībspēka, doktoranta, vadošā dezinformācijas pētnieka Mārtiņa Priedola stāsts par kritisko domāšanu.
5. stāvs, 501. telpa
23.02. plkst. 16.40 

Par ko mūsdienās var saņemt miljonu un Nobela prēmiju ekonomikā?
Vai ekonomisti ir pelnījuši Nobela prēmiju? Pretēji iespējamiem stereotipiem ekonomistu sasniegumi palīdz uzlabot visas sabiedrības un atsevišķu cilvēku dzīvi. Lekcijā kopīgi izvērtēsim, vai balvas līdz šim pasniegtas pēc nopelniem.
5. stāvs, 501. telpa

   
24.02.
plkst. 10.00
Iepazīsti, kas ir antropoloģija, noklausoties lektores Māras Neikenas un antropoloģijas studentu vieslekciju!
Vieslekcija ļaus skolēniem uzzināt vairāk par to, kas ir antropoloģija, ko tā pēta un ko nozīmē būt antropoloģijas pētniekam/pētniecei.
5. stāvs, 501. telpa
24.02.
plkst. 11.20
Ergonomikas nozīme mūsdienu biznesā 
Praktiskās darbnīcas "Ergonomikas nozīme mūsdienu biznesā" laikā tiks risināti ergonomikas uzdevumi, piemēram, atrodi 10 atšķirības vai kļūdas, kas netiek ievērots darbinieka darba vietā. Praktiska iesaiste - ergonomikas mērinstrumentu izmantošana, lai noteiktu darba slodzi - iespēja salīdzināt mērījumu rezultātus un veikt analīzi, lai padomātu, ko var uzlabot savā mācību vai darba vietā.
5. stāvs, 501. telpa

24.02. 
plkst. 12.40

Emocionālā inteliģence: Vai proti nolasīt citu cilvēku emocijas?
Asoc. prof. Ilona Baumane-Vītoliņa jauniešiem piedāvās meistarklasi "Emocionālā inteliģence: Vai proti nolasīt citu cilvēku emocijas?". Emocionālā inteliģence mūsdienās ir tikpat svarīga kā zināšanas, īpaši jau biznesā. Tā ļauj izprast ne tikai sevi, bet arī citus cilvēkus. Lekcijā uzzināsi, kas ir emocionālā inteliģence un kā to trenēt, kā arī praktiskajā darbnīcā mācīsimies nolasīt citu cilvēku emocijas no sejas izteiksmes.
5. stāvs, 501. telpa
24.02. 
plkst. 13.20
Diskusija "Kāpēc mācīties psiholoģiju?"
5. stāvs, 501. telpa

 
24.02.
plkst. 15.20
Politologu sarunas par politiku un politikas studijām
Piedalies politologu sarunās par politiku un politikas studijām un uzzini vairāk par to politikas zinātnes studijām dažādos laikos. Sarunās piedalīsies asociētais profesors Toms Rostoks, vadošais pētnieks Dr. sc. pol. Didzis Kļaviņš un 2. kursa studenti – Miķelis Auškāps un Liene Eglīte.
5. stāvs, 501. telpa